Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Oct 18
Bioloģiskā attīrīšana PDF Печать E-mail

biologiskās attīrīšanas iekārtasBioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas sistēmas iesaka izmantot vietās kur nav pieejama pilsētas kanalizācija.  Bioloģiskā attīrīšana nodrošina iespēju dabai atgriezt atpakaļ pilnībā no sadzīves piesārņojuma attīrītu ūdeni. Bioloģisko attīrīšanas iekārtu darbības princips balstās uz kanalizācijas ūdeņos esošo organisko vielu un piemaisījumu mineralizēšanu ar baktēriju un mikroorganismu palīdzību. Galvenokārt tiek izmantoti aerobie procesi jeb tādi, kuru darbībai nepieciešama regulāra gaisa pieplūde.

Bioloģiskās attīrīšanas sistēmu veidi

NOSĒDTVERTNES AR DABISKO VENTILĀCIJU tiek piebarotas ar baktēriju kultūru. Parasti sistēma sastāv no ir 3 polietelēna tvertnēm, kas izvietotas zem zemes. Lielākais trūkums- ekspluatācijas apkopei naksies veltīt daudz laika, jo laiku pa laikam būs jāpievieno speciālas baktērijas, jāpārbauda kompresora darbība, un jāatsūknē dūņas un nogulsnes.

IEKĀRTAS AR BRĪVI PELDOŠĀM BAKTĒRIJĀM jeb AEROTANKS tehnoloģija. Ūdens attīrīšanu šeit nodrošina brīvi peldoši mikroorganismi, kuriem nemitīgi tiek pievadīts gaiss. Šīs sistēmas ir konstruktīvi diezgan vienkāršas, līdz ar to ir salīdzinoši zemas uzstādīšanas izmaksas. Arī ekspluatācijā tās nav sarežģītas. Šajās iekārtās ir neliels lieko dūņu pieaugums, tāpēc nav nepieciešama bieža tīrīšana. Viens no nedaudzajiem mīnusiem- lielu notekūdeņu daudzuma svārstību gadījumos daļa aktivēto dūņu var tikt izskalotas ārā.

IEKĀRTAS AR FIKSĒTU VIDI jeb BIOFILMU tehnoloģija. Šeit aktivētās baktērijas piestiprinās pie plastmasas, gumijas, akmensvates, akmens vai kāda cita materiāla, kur tām tiek radīti apstākļi, lai tās augtu, vairotos un veiktu attīrīšanas procesu. Tiek panākts, ka uz virsmas atrodas pēc iespējas vairāk šo baktēriju. Ja ir liels notekūdeņu pieplūdums, pie virsmas piestprinātas baktērijas tik viegli neaizskalosies. Ir pildījumu veidi, kuriem veidojas lieko dūņu pieaugums, un ir sistēmas, kurām šīs pieaugums nevaidojas.

Lielākā daļa rūpnieciski ražoto bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, kur attīrīšanu veic aerobās baktērijas, sastāv no polipropilēna, polietilēna, stiklašķiedras vai nerūsējošā tērauda tvertnes ar vairākiem nodalījumiem un speciāla aprīkojuma, šajās sistēmās attīrīšana notiek nevis infiltrācijas laukā, bet jau pašā tvertnē. Tvertnes izmērs jaizvēlas atkarībā no plānotā notekūdeņu daudzuma.

Apkalpošana un uzturēšana

Iekārtas apkalpošanu var veikt pats privātīpašnieks, taču, ja nav vēlmes to darīt pašu spēkiem, ir iespējams slēgt līgumu par apklapošanu. Attīrīšanas procesā iekārtā veidojas neliels daudzums liekās dūņas. Liekās dūņas lieliski izmantojamas augsnes mēslošanai un teritoriju labiekārtošanai. Lieko dūņu atsmelšana notiek vidēji divas reizes gadā. Iekārtas atsūkšana normāli ekspluatējot notiek reizi divos gados. Pārējā laikā bioloģiskās attīrīšanas iekārtas darbojas automātiskā režīmā.

Ieradumu maiņa
Attīrīšanas baktērijas ir bioloģiskas būtnes un tās var strādāt un attīrīt notekūdeņus līdz pat 98% attīrīšanas pakāpei, ja iekārtās netiek iepludināta pārāk lielos apjomos kaitīga sadzīves ķīmija, tāpēc vēlams mājas un santehnikas tīrīšanai izvēlēties bioloģiskus tīrīšanas līdzekļus, pretējā gadījumā attīrīšanas pakāpe mazliet samazināsies. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtu darbība var būt apgrūtināta, ja tajās nonāk lielos apjomos tādi pārtikas produkti kā piens un tauki, bet tas vairāk attiecas uz ēdināšanas vietām, piena, gaļas pārstrādes uzņēmumiem.

Priekšrocības

Salīdzinot ar septiķi, notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas izbūves izmaksas ir ievērojami zemākas. Ekspluatējot notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu nepieciešama elektrība, bet privātmājas elektropatēriņš ir neliels 0,06 kW/h. Gadā izmaksas par elektrību ir ap 25 LVL. Ievērojami lielākas izmaksas ir par septiķa filtrācijas lauka pildījuma nomaiņu.

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30