Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Sep 21
Kā izveidot paštaisītu saules siltūdens kolektoru? PDF Drukāt E-pasts
Kā pašam uztaisīt saules kolektoruSaules kolektors ūdens sildīšanai ir īsta brīvā, dabas dotā enerģija, kas atmaksājas un kalpo brīnišķīgi. Attēlā redzams kompaktais variants siltūdens saules kolektoram, tiek izmantots vecs loga rāmis ar stiklu, putuplasts, vislētākā dārza šļūtene ~30m gara, melnā krāsa, celtniecības putas korpusa hermetizācijai - lai vējš nedzesē.
Šāds kolektors darbojās visu vasaru, no aprīļa beigām, līdz oktobra sākumam, 200l boilerī sasildīja ūdeni vidēji 45-50C, ja saulainās dienas ir vairākas pēc kārtas tad ūdens boilerī pārsniedza 50C, ja bija vairākas lietainas dienas, tad atkarībā no ūdens patēriņa, temperatūra nokritās, bet tas netraucē mazgāties dušā, jo piemēram 24C ir cilvēka ādas virsmas temperatūra, līdzarto 24C siltenā dušas ūdenī var mazgāties pārāk nenosalstot.


Ekonomiskie rādijumi ir tādi, ka kolektors - kopā ar cirkulācijas sūkni, termoslēdzi, vadiem, šļaukām, caurulēm un savienojumiem izmaksāja ap 90Ls. Elektrības rēķins sildot ūdeni dušai bija 12Ls mēnesī, bet ar saules kolektoru tie ir vairs nepilns 1ls mēnesī - tik cik noēd cirkulācijas sūknis. Tātad ietaupījums uz siltā ūdens sagatavošanu manai saimniecībai ir 11Ls mēnesī, 5 pilni mēneši - 55Ls, tātad divās vasarās šāds kolektors sevi atpelna. Pie nosacījuma, ka cilvēki vēlas ik vakaru mērcēties dušā, bet šis nosacījums nebija ilgstošs - secināju ka ir garlaicīgi miekšķēties dušā, ja ik dienas pāris reizes ir peldēts dīķī, līdzarto uz vasaras beigām boilera siltūdens gandrīz netika tērēts, varēju aicināt uz vannošanos kaimiņus vai meža zvērus:)
Īsumā sakot - lēts saules siltūdens kolektors atpelnās un darbojas nevainojami, iesaku visiem, kam ir interese ietaupīt līdzekļus siltūdens ieguvei, vasarā tas strādā ideāli, un raizes nedara, ja vien viss uzbūvēts korekti un kvalitatīvi. Cita lieta protams - ja vēlamies kaut ko ietaupīt un ekonomēt - tad visefektīvāk to ir nelietot nemaz - tātad mazgāties dīķī/āliņģī, un kozin, šādā veidā iegūt vēl krietnu ietaupījumu uz veselības un darbspēju uzlabošanās rēķina.

Lasīt pilnu rakstu ar pamācību: http://www.buildart.lv

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30