Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Sep 21
Kas ir legioneloze un kā no tās izvairīties? PDF Drukāt E-pasts
legionella

Šogad Latvijā vērojams legionelozes jeb tā dēvētās "leģionāru slimības" saslimšanas gadījumu skaita pieaugums. Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) informējusi Veselības ministriju (VM), Veselības inspekciju, slimnīcas un ģimenes ārstus par to, ka "2010.gada beigās un 2011.gada sākumā vērojams ievērojams legionelozes saslimšanas gadījumu skaita pieaugums", liecina portāla "pietiek.com" rīcībā nonākusī LIC vadītājas vēstule.LIC informē, ka laikā posmā no 2007.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.oktobrim Latvijā reģistrēti 14saslimšanas gadījumi ar legionelozi (vidēji 0,3 gadījumi mēnesī), tad no 2010.gada 1.novembra līdz šim jau ir reģistrēti 11 (vidēji 2,2 gadījumi mēnesī). Visi saslimušie ir pieaugušie. Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā konstatēts, ka lielākā saslimušo daļa (72%) inficējušies Latvijā.

LIC arī informē, ka šogad Rīgā reģistrēti jau trīs legionelozes perēkļi, kuros epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā "ar lielu varbūtības pakāpi norāda uz to, ka inficēšanās notikusi dzīves vietā, ieelpojot kontaminētās ūdens daļiņas mazgāšanās laikā. Minētajos dzīvokļos ar legionelozi saslimuši četri cilvēki, no kuriem viens ir letāls gadījums." 

Leģionāru slimība, tās izcelsme

"Leģionāru slimība" jeb legioneloze pasaulē pazīstama kopš 20.gadsimta vidus. Pirmais legionelozes gadījums reģistrēts 1947.gadā, bet pirmais uzliesmojums - 1957.gadā Minesotā. Slimību izraisošā baktērija tika identificēta 1976.gadā pēc liela uzliesmojuma Filadelfijā, ASV kara veterānu leģiona sanāksmē. Kopš šī laika legionelozes gadījumi tiek reģistrēti Amerikā, visās Eiropas valstīs, Āfrikā, Japānā, Austrālijā u.c. Lai gan ar legionelozi var inficēties visu gadu, sporādiski saslimšanas gadījumi un arī uzliesmojumi biežāk tiek reģistrēti vasarā un rudenī.

Slimības formas un klīniskās izpausmes

Legioneloze ir smaga un salīdzinoši reta infekcijas slimība, kura bieži norit kā pneimonija. Tai raksturīgs straujš sākums, temperatūrai paaugstinoties līdz 39-40,5 grādiem pēc Celsija. Attīstoties pneimonijai, slimniekam novēro sausu klepu, sāpes krūtīs un elpošanas traucējumus. Ja slimība netiek ārstēta, mirst apmēram 40% saslimušo, bet ārstēšanas gadījumā letāli beidzas 5-10% saslimšanu.

Kā izvairīties no Leģionāru slimības

Novērst ūdens stagnāciju.  Veidot īsus ūdens ceļus.  Neveidot ūdens strupceļus.  Nodrošināt regulāru ūdens patēriņu  Neradīt baktērijām barošanās vidi, nodrošināt tīrību instalēšanas laikā.  Ieplānot pareizus cauruļvadu izmērus.  Nodrošināt regulāru sistēmas kontroli un apkopi. 


Lūdzu lasīt pielikumus 

Pētijums par Leģionellu  pdf

Tehniskie pasākumi dzeramā ūdens sanitāro īpašību nodrošināšanai pdf

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30