Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Sep 21
Gudrību vācele
Kas ir legioneloze un kā no tās izvairīties? PDF Drukāt E-pasts
legionella

Šogad Latvijā vērojams legionelozes jeb tā dēvētās "leģionāru slimības" saslimšanas gadījumu skaita pieaugums. Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) informējusi Veselības ministriju (VM), Veselības inspekciju, slimnīcas un ģimenes ārstus par to, ka "2010.gada beigās un 2011.gada sākumā vērojams ievērojams legionelozes saslimšanas gadījumu skaita pieaugums", liecina portāla "pietiek.com" rīcībā nonākusī LIC vadītājas vēstule.LIC informē, ka laikā posmā no 2007.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.oktobrim Latvijā reģistrēti 14saslimšanas gadījumi ar legionelozi (vidēji 0,3 gadījumi mēnesī), tad no 2010.gada 1.novembra līdz šim jau ir reģistrēti 11 (vidēji 2,2 gadījumi mēnesī). Visi saslimušie ir pieaugušie. Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā konstatēts, ka lielākā saslimušo daļa (72%) inficējušies Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
Kā darbojas saules paneļi? PDF Drukāt E-pasts

Saules enerģijas paneļi, saules baterejasSaules panelis ir ierīce, kas rada elektrību pateicoties gaismai kas uz to krīt. Vis biežāk saules paneļi ir sastopami kalkulatoros, lai tiem nekad nebeigtos baterijas, taču tie tiek izmantoti arī nopietnākos nolūkos – darbina satelītus, apgādā vairākas mājas ar elektrību utt.

Tātad, kā darbojas saules paneļi? Lai to saprastu, jāzin, ka gaisma sastāv no vairākām mazām enerģiju saturošam daļiņām – fotoniem. Patiesībā, katru minūti zeme saņem tik daudz fotonu, lai nodrošinātu pasauli ar elektrību veselu gadu. Saules paneļi sastāv no vairākām šūnām, kas ir veidotas no silīcija. Katrā šūnā ir pozitīvi un negatīvi lādēts slānis, tādēļ tas darbojas līdzīgi baterijām.

Lasīt tālāk...
 
Kā izvēlēties atbilstošu bioloģisko attīrīšanas iekārtu! PDF Drukāt E-pasts

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtasLai izvēlētos atbilstošāko kanalizācijas bioloģisko attīrīšanas iekārtu ir jāņem vērā ne tikai iekārtas cena, bet arī tās darbības funkcijas, iekārtas parametri, attīrīšanas efektivitāte, apkalpošanas biežums un arī iekārtu sastāvdaļu maiņu biežums.

Bioloģisko attīrīšanas iekārtu būtība ir baktērijas – dūņas, kas attīra ūdeni līdz tādai pakāpei, lai to varētu ne tikai novadīt gruntī, bet arī grāvī vai tekošā ūdenstilpnē.

Lai baktērijas veidotos, augtu, vairotos un pildītu tām piemēroto funkciju (attīrītu ūdeni), tām ir jārada atbilstoša vide – gan anaerobais process (bezgaisa), gan aerobais process (gaisa). Tātad ir jāizpēta, kuras attīrīšanas iekārtas nodrošina šos procesus attīrīšanas iekārtās.

Lasīt tālāk...
 
Kā izveidot paštaisītu saules siltūdens kolektoru? PDF Drukāt E-pasts
Kā pašam uztaisīt saules kolektoruSaules kolektors ūdens sildīšanai ir īsta brīvā, dabas dotā enerģija, kas atmaksājas un kalpo brīnišķīgi. Attēlā redzams kompaktais variants siltūdens saules kolektoram, tiek izmantots vecs loga rāmis ar stiklu, putuplasts, vislētākā dārza šļūtene ~30m gara, melnā krāsa, celtniecības putas korpusa hermetizācijai - lai vējš nedzesē.
Šāds kolektors darbojās visu vasaru, no aprīļa beigām, līdz oktobra sākumam, 200l boilerī sasildīja ūdeni vidēji 45-50C, ja saulainās dienas ir vairākas pēc kārtas tad ūdens boilerī pārsniedza 50C, ja bija vairākas lietainas dienas, tad atkarībā no ūdens patēriņa, temperatūra nokritās, bet tas netraucē mazgāties dušā, jo piemēram 24C ir cilvēka ādas virsmas temperatūra, līdzarto 24C siltenā dušas ūdenī var mazgāties pārāk nenosalstot.
Lasīt tālāk...
 
Kas ir ūdens PDF Drukāt E-pasts
kas ir  tīrs ūdensŪdens ir bezkrāsains ( biezā slānī gaiši zils ) šķidrums, kam nav smaržas un bez garšas. Tā ķīmiskā formula ir H2O. Normālā atmosfēras spiedienā ūdens sasalst 0 0C temperatūrā, vārās 100 0C temperatūrā, tā blīvums 4 0C temperatūrā pieņemts par blīvuma vienību.
Lai gan ūdens ir viena no pazīstamākajām ķīmiskajām vielām, tam ir arī dažas neparastas īpašības. Amonjaks NH3 un sērūdeņradis H2S, līdzīgi ūdenim, ir nemetālisko elementu savienojumi ar ūdeņradi. Abu šo savienojumu molekulas ir smagākas par ūdens molekulām. Tādēļ šo vielu viršanas temperatūrām būtu jābūt augstākām. Taču īstenībā abas šīs vielas istabas temperatūrā ir gāzes, bet ūdens ir šķidrums. Neparasti stiprie pievilkšanās spēki starp ūdens molekulām ir par iemeslu tam, ka istabas temperatūrā ūdens ir šķidrums. Ūdens molekula sastāv no skābekļa atoma, kas ir saistīts ar diviem ūdeņraža atomiem. Skābekļa atoms no ūdeņraža atomiem pievelk sev elektronus.
Lasīt tālāk...
 
Muļķa krēsls - jeb klozetpoda izcelsme PDF Drukāt E-pasts

klozetpoda vēstureJa ielūkojamies vēsturē, tad atklājas, ka samērā ilgu laiku sanitārie un higiēnas jautājumi mūsu priekštečus nesatrauca. Eiropas pilsētās samazgas un atkritumus gāza ārā tieši pa logu. Pat lepnajā Versaļā XVIII gadsimtā balkoni un tuvējie krūmāji tika izmantoti dabisko vajadzību kārtošanai.
19.-gs Ilustrācija. Erotisks izdevums Merdiana maršrutos Le Nouveau (jauni sūdi). Karikatūra rāda pilsētas iemītnieku vīziju lauku iedzīvotājiem, kas tik viņiem nebija jādara uz ielas.

Lasīt tālāk...
 


Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30